Tagasi

Uudised


Võta osa Muuseumiööl toimuvatest bussiringidest

Sel aastal on nii Hiiumaa kui ka Lõuna-Eesti muuseumid pannud kokku maakondlikud bussiringid, mille raames saab Muuseumiööl külastada lausa mitut muuseumi. Erinevate ringsõitude marsruudi ja registreerimisinfo leiad siit.

Muuseumiöö tuleb taas 21. mail 2022

Laupäeval, 21. mail 2022 tähistatakse 13. korda üle-eestilist Muuseumiööd, mis seekord kannab pealkirja „Öös on unistusi“. Pärast aastast pausi avavad muuseumid, mäluasutused ja külastuspaigad üle Eesti publikule taas oma uksed kell 18–23.

2021. aastal Muuseumiööd ei toimu

Eestis käiakse muuseumis rohkem kui pea kusagil mujal Euroopas, meie muuseumite ekspositsioonid on teaduslikult tugevad ja nii kaasahaaravad, et nopivad rahvusvahelisi auhindu. Eesmärk, milleks Muuseumiöö kunagi loodi - tuua publik Eesti muuseumidesse, ühiselt uut avastama - on 11 Muuseumiöö-aastaga täidetud kuhjaga ja veel enam. Isegi 2020. aastal suutsime erinevalt paljudest teistest Euroopa riikidest siiski Muuseumiöö korraldada, tehes seda turvaliselt ja aidates muuseumielamustel sündida 182 muuseumis ja mäluasutuses üle Eesti.

Muuseumiöö avab tasuta 180 paiga uksed ning kutsub avastama aega

Homme, 29. augustil toimub kaheteistkümnes üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja "Öös on aega". Kokku võtab tänase seisuga muuseumiööst osa rohkem kui 180 paika, lisaks muuseumidele teevad oma uksed viieks tunniks tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad. Veel viimastel päevadel on programmi lisandunud uusi kohti, nii et kindlasti tasuks aeg ajalt programmile uuesti pilk peale heita.

Muuseumiöö avalikustas programmi: külastajaid kutsutakse rohkem kui 160 paika üle Eesti

Laupäeval, 29. augustil toimub järjekorras kaheteistkümnes üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja "Öös on aega". Erakorraliselt augustikuusse kolinud sündmuse eriprogrammid on tänasest veebis avalikud – programmist leiab eriekskursioone, töötubasid, orienteerumismänge: avastamist kõikidele, olenemata vanusest ja huvidest. Kokku võtab tänase seisuga erandkorras augustis toimuvast muuseumiööst osa üle 160 muuseumi, lisaks muuseumidele teevad oma uksed viieks tunniks tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad. Et sündmused toimuvad nii väli- kui sisetingimustes, panevad korraldajad publikule südamele jälgida igal pool kohapeal muuseumite instruktsioone ja loomulikult pidada kinni kõikidest Terviseameti hetkel kehtivatest nõuetest ja soovitustest. 

Muuseumiöö lükkub edasi, uus kuupäev on 29. august

Seoses Eestis ulatuslikult leviva viiruse ja kehtestatud eriolukorraga otsustasid korraldajad käesoleva aasta Muuseumiöö toimumise edasi lükata – 16. mail toimuma pidanud sündmus liigub 29. augustile, tingimusel, et saame koos aegsasti viirusest võitu ning suve lõpuks on tavapärane töörütm muuseumides enam-vähem taastunud.

Muuseumiöö 2020 teemaks sai "Öös on aega"

Suur Muuseumiöö toimub sel aastal 16. mail 2020, mil Eesti muuseumid avavad oma uksed tasuta kell 18. Eriprogrammid, ekskursioonid ning muu spetsiaalselt selleks õhtuks korraldatu on inspireeritud muuseumide ühiselt valitud teemast "Öös on aega". Aasta suurim muuseumiüritus toimub üle terve Eesti ning kestab viis tundi: täna saavad muuseumid veel programmiga liituda, selleks tuleb ühendust võtta muuseumiöö korraldustoimkonnaga.
Tagasi